call 0 800 337 571 Дзвінки безкоштовні по всій Україні
Русский Рус Українська Укр

Як вибрати диски на авто: корисні поради та рекомендації


Колісні диски – один із ключових елементів ходової, сполучна ланка між покришкою і маточиною. Так, під час руху вони забезпечують правильну посадку шин, а також передачу нерівностей дороги на колеса. Крім того, зовнішній вигляд авто можна істотно поліпшити, завдяки встановленню дисків з цікавим дизайном.

В результаті зносу або ДТП катки втрачають свої початкові якості, що призводить до необхідності їх заміни. Сьогодні ми дізнаємося, як підібрати диски на авто – з урахуванням усіх важливих критеріїв.

Як вибрати автомобільні диски за параметрами?

При підборі колісних дисків важливо дотримуватися рекомендацій виробника. Для кожної марки і моделі авто існує набір певних параметрів:

  1. монтажний посадковий діаметр – позначається латинською літерою "R", одиниця виміру "дюйм". Підбирається спеціально під діаметр шин, що виключає геометричну несумісність. Розбіжність розмірів може призвести до зносу елементів ходової та підвіски;
  2. виліт (винос) диска – вказує на глибину посадки колеса в арку в міліметрах, наноситься маркування "ЕТ". Залежно від напрямку зсуву ЕТ ділиться на три види: позитивний, негативний, нульовий. Цей показник враховує навантаження на підшипники маточини і максимальну стійкість. Якщо підібрати диски до авто без попередньої примірки, то згодом колесо може впиратися в арку або підкрилки;
  3. число і діаметр кріпильних отворів – маркується літерами "PCD". Вважається одним із основних параметрів, оскільки вказує на кількість отворів для посадки диска на маточину, а також діаметр окружності. При відхиленні навіть на кілька міліметрів відбудеться зміщення кріпильних отворів, що призведе до неправильного встановлення диска;
  4. посадковий діаметр диска – показує розмір центрального отвору в міліметрах і має маркування "DIA". У випадку неспівпадіння цього параметра з діаметром маточини під час встановлення диска можуть виникнути проблеми. Якщо отвір диска трохи ширший, то скоригувати точність посадки можуть перехідні центрувальні кільця;
  5. ширина диска – повинна відповідати ширині профілю шини для забезпечення гарної посадки. У списку параметрів позначається буквою "J", вимірюється в дюймах.


Як підібрати диск за маркою авто? За допомогою спеціальної програми можна дізнатися про параметри дисків, які підходять для конкретного транспортного засобу. Як правило, такі сервіси запитують основні дані – марку і модель авто, рік випуску, тип кузова.

Купуючи колісні диски, експерти рекомендують правильно підбирати кріпильні болти – занадто довгі можуть пошкодити барабанні гальма, а через занадто короткі – автовласник ризикує втратити колесо. Ваша машина на гарантії? Перед покупкою краще звернутися до дилерів, оскільки на заміну допускаються тільки оригінальні диски з наявністю сертифікатів якості. Якщо віддаєте перевагу спортивній їзді, обирайте колісні диски з великою кількістю тонких спиць – такі вироби важать менше і більш жорсткі.
Як підібрати диски на авто за типом

Зовнішній вигляд, стійкість до корозії, маса та інші особливості катків визначається їхньою технологією виробництва. Розглянемо основні типи колісних дисків – залежно від способу виготовлення.

Штамповані

Колісні диски-штамповки – це "тарілка" з листового металу, покрита шаром емалі. Для з'єднання з ободом використовується точкове зварювання. Як правило, сталеві диски входять до базової комплектації бюджетних машин. Зовнішній вигляд таких штамповок малопривабливий, тому часто автовласники закривають їх пластиковими ковпаками. Серед недоліків також можна відзначити: значну вагу, невисоку стійкість до корозії (особливо покриття з емалі, оброблене електрофорезом), низьку гальмівну динаміку і комфортність їзди.

Порівняно з дисками інших типів, покупка точно обійдеться недорого. Крім того, штамповки відмінно переносять навантаження на нерівних дорогах, під час ударів не ламаються. Прим'ятий диск легко відновити, звернувшись на СТО.

Легкосплавні

Для виготовлення застосовуються сплави на основі алюмінію і магнію, оброблені шляхом кування або відливання в спеціальних формах. Такі диски відрізняються різноманітністю дизайнів, легкістю, ідеальною геометрією. При установці дисків знижується вага колеса, що значно покращує плавність ходу і підвищує безпеку машини в цілому. Залежно від технічних параметрів, всі легкосплавні диски діляться на:

  • литі диски зі сплавів алюмінію, що забезпечує виробам легкість і відмінну теплопровідність. Широке розмаїття дає змогу вибрати будь-який дизайн, надавши своїй машині індивідуальності. Якщо правильно підібрати литі диски на авто, можна значно знизити навантаження під час їзди нерівними дорогами, поліпшити роботу підвіски, підвищити стійкість на великих швидкостях. Завдяки спеціальному оксидному шару забезпечується надійний захист катків від іржі. До недоліків належить крихкість – при сильному пошкодженні литі диски просто ламаються або тріскаються. У такому випадку доведеться витратитися на новий диск, який коштує досить недешево;
  • ковані диски виробляються за технологією гарячого об'ємного штампування, вироби виходять легкими і міцними. Якщо порівняти масу кованого і сталевого дисків, то останній майже вдвічі важчий. На відміну від литих, ковані диски зберігають свою цілісність при сильних ударах, легко піддаються відновленню. Ковані – вважаються найбільш якісним і дорогим варіантом – їх суттєвий недолік це ціна.

Комбіновані

Любителям тюнінгу припадуть до смаку незвичайні диски, скомбіновані з окремих елементів. Зовнішній і внутрішній обід, серцевина – всі ці компоненти відрізняються технологією виготовлення. Між собою деталі скріплюються за допомогою титанових сплавів, максимально стійких до корозії. Стильний зовнішній вигляд, необмежений вибір дизайну, легкість, міцність – усі ці аргументи на користь комбінованих дисків.

Що стосується недоліків, то багато хто зіштовхується з труднощами під час пошуку складових. Крім того, не кожному фахівцеві під силу відремонтувати такий диск, особливо трискладові моделі. На ринку вони представлені лише деякими брендами, що цілком пояснює їхню високу вартість.
Як вибрати диски на авто за типом покриття? Розрізняють такі типи:

  • глянцеві – із дзеркальним ефектом і переливами на сонці;
  • матові – глибокого насиченого кольору, без глянцю.

Якісне покриття забезпечує захист диска від температурних коливань, механічних пошкоджень, шкідливого впливу солей для посипання дороги в зимову пору року.

Тепер ви знаєте, як підібрати диски для авто онлайн, іншими важливими параметрами та характеристиками. Інтернет-магазин Zapchasti.lviv.ua пропонує величезний вибір автомобільних дисків різних типів і виробників – з найкращих шротів Польщі. Ми гарантуємо повну відповідність товару опису на сайті, професійний підхід до розв'язання питань, оперативну доставку в будь-який населений пункт України.

Повернутись до списку статтів
Залишити коментар до цієї статті
Злишити свій коментар

question
question
question
Оцініть, будь ласка
* Поля обов’язкові для заповнення
viber facebook telegram
Допомога у підборі